jabłonie

Co warto wiedzieć o jabłoni i jej odmianach?

Z pewnością są jednymi z najbardziej cenionych drzew owocowych w naszym kraju. Najczęściej uprawiamy je ze względy na pyszne owoce, jednakże istnieje też wiele odmian, które pełnią walory dekoracyjn czytaj więcej »

śliwy

Śliwy - co musisz wiedzieć?

Ilość drzew śliw w Polsce zajmuje niezmiennie od kilku lat powierzchnię prawie 14 tysięcy hektarów. Pozyskiwane owoce stanowią z kolei nieco mniej niż 3% wszystkich owoców pochodzących z polskich sad czytaj więcej »

 

Co warto wiedzieć o jabłoni i jej odmianach?

jabłonie

Z pewnością https://WWW.PODKARPACKIESADY.Pl/7-jablonie jabłonie są jednymi z najbardziej cenionych drzew owocowych w naszym kraju. Najczęściej uprawiamy je ze względy na pyszne owoce, jednakże istnieje też wiele odmian, które pełnią walory dekoracyjne w ogrodach. Przyjrzyjmy się temu, jakie cechy ma jabłoń purpurowa i dlaczego jest tak chętnie wybierana przez klientów. Czym wyróżniają się rajskie jabłonie? O czym warto wiedzieć?

Rajskie jabłuszka drzewo

Podstawowym gatunkiem ozdobnej jabłoni jest jabłoń purpurowa. Ten wyjątkowy mieszaniec odznacza się niewielkim wzrostem i bujnym kwitnieniem. Doskonale pasuje nawet do małego ogrodu. Zazwyczaj zakwita na purpurowo, jednak może mieć także kwiaty z odcieniach różu. Liście w tym wypadku mają wydłużoną i lekko wygiętą blaszkę, która niekiedy posiada czerwono-brązowe kolory. Dekoracyjne owoce rozwijają się w purpurowej jabłoni późnym latem. Raczej są niesmaczne, jednak pełnią w ogrodzie dekoracyjne funkcje. Rajskie jabłuszka drzewo to propozycja idealna dla każdego, kto poszukuje dekoracyjnego drzewka do swojego ogrodu. Ta nazwa z pewnością wskazuje na urok jabłoni purpurowej. Wiele odmian takich drzewek jest świetnymi zapylaczami dla użytkowych jabłoni, które zazwyczaj są obcopylne i zaowocują po zapyleniu.

Rajska jabłoń odmiany

Rajska jabłoń odmiany to pojęcie, które interesuje sporo grono osób. Pamiętajmy o tym, że istnieje wiele propozycji, które dopasujemy do swoich oczekiwań. Wyróżnić można przykładowo:

Odmianę Ola - ma duże, różowe kwiaty i purpurowe owoce. Odznacza się młodymi liśćmi czerwonymi, a potem starszymi ciemnozielonymi. Wysokość jest zależna głównie od podkładki - zazwyczaj osiąga ok. 4 metry.

Odmianę Royalty - ma czerwone kwiaty i błyszczące, czerwone liście. Zachwyca swoim urokiem.

Odmianę Royal Beauty - purpurowe liście z pewnością przyciągają uwagę.

Odmianę Golden Hornet - stawia na owoce w pomarańczowo-złotym kolorze. Taka jabłoń obficie kwitnie w okresie wiosennym. W dużej ilości pojawiają się jasnoróżowe wiaty.

Pamiętajmy o tym, że jabłoń ozdobna sadzonki są łatwo dostępne w sklepie online. Można liczyć na wiele propozycji odmian, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Rajskie jabłonie nie bez powodu są tak chętnie wybierane przez ogrodników.

dobre jabłonie

Z jabłek zrobimy herbaty owocowe i wykorzystamy je w kuchni. Pełnią głównie walory dekoracyjne, jednak nadają się także do innego zastosowania.

Jabłoń ozdobna sadzonki

Każdy klient znajdziemy rajskie jabłonie w sklepie internetowym podkarpackiesady.pl. W tym miejscu można liczyć na atrakcyjne ceny i bardzo dobrą jakość sadzonek. Wybierać można wśród licznych propozycji, które doskonale zaprezentują się w naszym ogrodzie. Jabłoń to niezwykle wdzięczne drzewko, które daje wiele satysfakcji z uprawy. Postawić można na rajskie jabłuszka drzewo - odmiany zaskakują swoim charakterem i wyglądem. W efekcie każdy ogród zaprezentuje się wyjątkowo. Proces doboru warto dokładnie przemyśleć, tak aby stworzyć w ogrodzie przestrzeń przytulną i klimatyczną. Piękne rajskie jabłonie przyciągają uwagę, dlatego cieszą się dużą popularnością.

Artykuły powiązane